K čemu slouží kalkulačka pojištění nemovitosti

Chcete – li ochránit svůj majetek před škodami, které vznikly působením živlů a dalšími častými riziky, zvolte především pojištění nemovitosti jako jeden z nejstarších a nejčastějších druhů pojištění. S výběrem vám může výrazně pomoci kalkulačka pojištění nemovitosti – po zadání základních údajů vám poskytne nabídku pojištění nemovitosti od různých pojišťoven i možnost uzavřít toto pojištění online. I v případě použití kalkulačky se započtou různé slevy a bonusy.

Do kalkulačky je nutno zadat požadovaná rizika

Pojistná smlouva stanovuje výčet rizik, na která se vztahuje pojištění i objekty pojištění. Zvažte rizika, která vaší nemovitosti hrozí nejvíce, a pokud nejsou předmětem smlouvy, zajistěte si připojištění. I tyto údaje je potřeba zadat do kalkulačky pojištění nemovitosti, pokud chcete dostat nabídky pojištění vhodné právě pro vás.

Pojištění nemovitosti – kalkulačka spočítá výši pojistného

Pojistné se platí obvykle jednou za rok, jeho výše je závislá na různých faktorech. Základem je výše pojistné částky, ta pak může být vyplacena v případě pojistné události a po zadání údajů vám ji spočítá kalkulačka pojištění nemovitosti. Nová nebo časová hodnota nemovitosti může cenu pojistného také výrazně ovlivnit. Typ a umístění stavby, rozsah rizik a slevy pomohou konečnou částku dotvořit.

Jak se stanovuje výše pojistného plnění

Pojistná částka, tedy výše pojistného plnění, může být určena různě. Pojistnou částku si může stanovit ten, kdo sjednává pojištění, může být stanovena znaleckým posudkem, nebo výpočet může provést samotná pojišťovna – případně se může jednat o kombinaci těchto způsobů. I tyto různé způsoby může zohlednit kalkulačka pojištění nemovitosti.

vyberte nejlepší povinné ručení, srovnejte si pojištění domácnosti, víte jak na zabezpečení domácnosti