Pojištění nemovitosti a domácnosti

Pojištění nemovitosti nestačí, pokud chcete mít svůj majetek ochráněný celý. Pojištění nemovitosti se vztahuje jen na nemovitý majetek. V případě, že uvažujete racionálně, pojistíte si i domácnost. Jedině tak budete mít zabezpečený celý Váš majetek. V rámci pojištění nemovitosti si můžete sjednat pojistnou ochranu na Váš rodinný dům, byt v osobním vlastnictví, družstevní byt, rekreační chatu, nebo chalupu, ale i garáž. Při sjednání pojistné smlouvy na pojištění nemovitosti a domácnosti máte navíc pokryta i rizika, která se vztahují na veškeré vnitřní vybavení domácnosti, včetně osobních věcí, což je výhodnější. Rozsah pojistné ochrany záleží na sjednaných podmínkách v pojistné smlouvě, kterou uzavřete s vybranou pojišťovnou.

nové paneláky

Co kryje pojištění domácnosti

Pojištění nemovitosti a domácnosti představuje komplex pojistných ochran, který zahrnuje rizika vzniku škod na nemovitém a movitém majetku. V případě uzavření pojistné smlouvy na pojištění domácnosti jsou pokryta rizika vzniku škod přírodními živly, nehod, škod způsobených poruchami, krádežemi a vandalismem. Pojištění domácnosti kryje škody vzniklé na vnitřním vybavení, jako je nábytek, elektronika, spotřebiče, elektrická zařízení, ale i na oblečení, cennostech a penězích. Mimo to se vztahuje například i na vnitřní stavební součásti, jako je kuchyňská linka, vestavěné spotřebiče, tapety, malby a podlahy.

Pojištění odpovědnosti

Při sjednávání pojištění nemovitosti a domácnosti by se nemělo zapomenout na pojištění odpovědnosti. Ta se v souvislosti s nemovitostí vztahuje na veškeré škody způsobené v souvislosti s pojištěnou nemovitostí. Pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě se vztahuje na škody způsobené činností pojištěného např. – v domácnosti, provozem zařízení v domácnosti apod.

vyberte nejlepší povinné ručení, srovnejte si pojištění domácnosti, víte jak na zabezpečení domácnosti